Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A Tutanhamon kiállításon jártunk

2020. február 10-én iskolánk tanulmányi kirándulást szervezett Budapestre, a Tutanhamon kiállítás megtekintésére. Az érdeklődés rendkívül nagy volt, így két busszal összesen 95-en vettünk részt a kiránduláson. Ezúton is köszönetet szeretnék mondani az Alapítványunknak, amely az utazás költségeinek felét magára vállalta, így az utazó 90 diáknak csak a jegyárat kellett kifizetni.

A kiállításon a tanulók megismerkedhettek az ókori Egyiptom rövid történetével, Howard Carter életútjával, és megtekinthették a Tutanhamon sírjából előkerült fantasztikus leleteket.

A rendkívül színvonalas kiállítás megtekintése után az Aréna plázában egy rövid nézelődésre volt a tanulóknak lehetősége.

Mindenki jól érezte magát, és rengeteg élménnyel gazdagodva ért haza.

Szidey István

GALÉRIA