Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Angol nyelvi verseny

„ Egy nyelv elindít az élet folyosóján. Két nyelv kinyit minden ajtót utad során.” – Frank Smith

 

Diákjaink az idei tanévben első alkalommal vettek részt az ELT Hungary Kft. által meghirdetett országos angol nyelvi versenyen, mely 2019. április 10-én került megrendezésre.

A 3-12. évfolyamos tanulók közül bárki jelentkezhetett erre a megmérettetésre, aki érdeklődést mutat az idegen nyelv tanulása iránt.  A különböző korosztályokat figyelembe véve a verseny 5 korcsoportból állt és összesen 3250 fő vett részt.

Iskolánkat a 4. ,5. illetve a 6. évfolyamokból 25 fő képviselte.

Előzetesen egy történet elolvasása, feldolgozása volt a feladat, amellyel gazdagodott a diákok szókincse, valamint előtérbe kerültek a kommunikációs készség fejlődéséhez szükséges nyelvtani szerkezetek is.

A versenyen a tanulóknak egy feleletválasztós feladatlapot kellett kitölteniük, melynek kérdései az adott olvasmány tartalmát valamint az életkori sajátosságoknak megfelelő szókincs és nyelvtani szerkezeteit ölelte fel.

A gyerekek izgatottan és lelkesen teljesítették a feladatokat, hiszen értékes nyereményben lehet részük.

A nagy sikerre való tekintettel a következő tanévben is részesei lehetnek tanulóink ebben az élményben, akik már kiváncsian várják az új történeteket.

GALÉRIA