Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Emlékezés Csukás Istvánra

„ … Bár én vonatra szálltam,…. de boldog én csak ott voltam,/ honnan vétettem, a porban,/ szívemben hát kiváltságos/ helyet foglal el a város!” (Csukás István Rigmus két hangra)

 

2020. február 24-án 83 évesen elhunyt városunk szülötte Csukás István. A gyermekirodalom egyik kiemelkedő alakjaként sok kedves mesefigurát alkotott nekünk, gyermekeknek. Süsü, Mirr-Murr, a Nagy hohoho horgász ….. gyermekkorom meghatározó mesefigurái. Szívesen emlékszem vissza a róluk készült mesefilmekre, sorozatokra.

Iskolánkban az alsó tagozatos gyerekeknek rendszeresen olvasnak Csukás mesét a tanító nénik. Halálhírét hallva körbejártuk a nevéhez kötődő emlékhelyeket, hogy elhelyezzük az emlékezés virágait, felelevenítsük életének városunkhoz kötődő eseményeit, alakjait.

Fontosnak tartjuk, hogy megőrizzük emlékét az utókornak, átadjuk meséit a jövő nemzedéknek.

Haláláig szerencsés embernek tartotta magát, mert azzal foglakozhatott naponta, amit annyira szeretet. Írni a gyerekeknek.

Nyugodjon békében!

Földesné Keresztes Mariann igh.

GALÉRIA