Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Farsang a felső tagozaton

A farsangi időszak vízkereszttől húshagyókeddig, a nagyböjt kezdetéig tartó időszak elnevezése. Hagyományosan vidám lakomák, bálok, mulatságok jellemzik. A farsang eredete az ókori Itáliába nyúlik vissza és rendkívül gazdag néphagyományokra épül. A farsang a tél és a tavasz küzdelmének szimbolikus megjelenítése is egyben, a tél búcsúztatása és a tavasz várásának ünnepe.

Iskolánkban mindig hagyomány volt a felsős farsangi mulatság. Idén február 14- én szerveztük meg, pénteken délután, ami egészen estig tartott. A gyerekek nagy izgalommal készültek a táncos bemutatókra, az 5,c, 5,a, 5.b, 6.c, 7.a és 9.g osztályokat Kerekes Petra táncoktató készítette fel. Egy osztály, a 7.c önállóan készült fel a Zene története című műsorukkal. A produkciók zárásaként a Dalma Dance Club két mutatós, profi táncprodukcióját láthatta a közönség, szintén Kerekes Petra táncpedagógus felkészítésével. A zsűri tagjai voltak: Herczegné Oszlács Ildikó, Szanyi Anett és Kristin Long pedagógusok. Első helyet kapott az 5.a és az 5.b osztály és a 7.c 6 fős csoportja, nyereményük torta volt, a többi diák fánkot kapott a Spar élelmiszerbolt felajánlásával. Ezt követte egy disco, Lipcsei Márk lemezlovas segítségével, amit a gyerekek nagyon élveztek. Majd tombolát sorsoltunk, értékes nyereményekkel, így este mindenki boldogan térhetett haza pihenni élményekkel, nyereményekkel gazdagon.  

Janó Valéria DÖK segítő tanár

GALÉRIA