Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Hálaadó alkalom 2019

Az adventi időszak előtt tartottuk meg iskolánkban a hálaadó alkalmat. Az ünnepség előtti hetekben a gyermekek és felnőttek Háladobozba dobhatták be, hogy miért hálásak. Rengeteg kis papír került a dobozokba, összesen 163 személy fejezte ki ilyen formán háláját. November 29-én reggel az iskola népes serege töltötte meg a tornatermet. Ünnepségünket Budainé Nagy Erzsébet tanítónő által koreografált és 3. a. osztály tanulóival bemutatott tánc nyitotta meg, mely közben Pintér Béla Kösz jól vagyok dala hangolta a szívünket örömre. Banka Boglárka felolvasta mindazt, amiért a diákok hálásak. Több, mint 60 dolgot említettek meg a gyermekek. Néhányat kiemelek ezek közül: „Hálás vagyok:

 • a tanító néniért,
 • mert Isten szeret,
 • hogy jól tudok rajzolni,
 • mert jó napom van,
 • hogy ilyen osztályom van,
 • hogy ebbe az iskolába járhatok,
 • a fákért, a virágokért, a vízért
 • hogy békében élhetek,
 • hogy született tesóm,
 • mert Jézus megbocsát,
 • a zenéért,
 • mert szeretnek és tudok szeretni”

Nagy öröm volt hallani, hogy mennyi mindenért hálásak a gyerekek. Ezek után Hajós Alex 4. c. osztályos tanuló mondta el a teremtéstörténetet. A bibliai beszámoló már rávezetett bennünket az bibliai üzenetre, melyet Bögös Jenő lelkipásztor adott át a jelenlévőknek. Három dologra hívta fel a figyelmünket: 1) legyünk hálásak a föld kincseiért 2) legyünk hálásak életünk dolgaiért és 3) legyünk hálásak Isten ígéreteiért. Péter Petra 3. c. osztályos tanuló az igehirdetéshez kapcsolódva a Mennyről mondott egy rövid bibliai részletet. A dolgozók részéről megfogalmazott hálaadást Földesné Keresztes Mariann igazgatóhelyettes olvasta fel. Ezt követte az iskola tehetségcsoportjának éneklése, melyben Isten csodálatos kegyelméről zengtek, akiket Janó Valéria tanárnő készített fel és Orosz Balázs kísért zongorán.

GALÉRIA