Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Húsvéti kézműves délután

Húsvéti kézműves délután

 

2018. március 27-én húsvéti kézműves délutánt szerveztünk iskolánk alsó tagozatos tanulói számára. A programot Bögös Jenő, iskolalelkész nyitotta meg, aki a húsvéti ünnepkörről mesélt a gyerekeknek. Az ismert nyuszis dalok közös éneklését követően hamar munkához láttak a szorgos kezek; készült többek között ugró nyuszi, bárány, tojásfüzér, kiskosár, tojástartó, kanálnyuszi és ajtódísz is. Osztályonként közös húsvéti alkotások is születtek. A fiúk locsolóverssel köszöntötték a lányokat. A húsvéti nyuszi idén is bőkezű volt; nemcsak a fiúkat, hanem a lányokat is meglepte egy-egy csokitojással és egy szelet kaláccsal.

 

Itt vagyok,

friss vagyok,

máris sorba állok!

Csak egy kicsit meglocsollak,

aztán odébb állok.

GALÉRIA