Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Nyílt nap a Kossuth Gimnáziumban

2019. november 22-én (pénteken) zajlott le a Kossuth Gimnázium nyílt napja, amelyet őszinte örömünkre nagy érdeklődés övezett. A beiskolázási tájékoztató és a kisfilmünk levetítése után bemutattuk a tanulóink egyéni tehetségfejlesztésére létrehozott mentor-tutor rendszert, majd 9. évfolyamos tanulóink drámajáték előadása következett. Itt a szülők betekintést nyerhettek a dráma szakkör munkájába, tanulóink pedig megmutatták azokat a gyakorlatokat, melyekkel az eddig eltelt időben foglalkoztak (memóriafejlesztő, lazító, empátia és toleranciafejlesztő, koncentrációs, fantáziafejlesztő és interakciós játékok, szituációk, stb.). Ezután a résztvevők megtekinthettek egy rövid részletet készülő színdarabunkból. Végül gimnazistáink előadtak egy tánckoreográfiát, illetve Bögös Jenő hitéleti igazgatóhelyettes úr gitárkíséretével egy közös dalt is. Ezután az érdeklődők nyílt órákon vehettek részt, ahol többek között bemutatásra került az is, hogyan alkalmazzák a tanulók a fenntartó Baptista Szeretetszolgálat által biztosított tableteket a mindennapi tanórai munkájuk során. A magyar órán a tanulók bibliai történetekkel foglalkoztak, a földrajz órán a tanárnő az ásványok színes világába vezette be őket, majd az ezt követő kémia és fizika órákon érdekes természettudományos kísérleteknek lehettek szemtanúi. A nyílt nap utolsó órája az angol volt, ahol szintén digitális taneszközök és anyanyelvi lektor segítségével került bemutatásra az idegen nyelvi készségek fejlesztésének lehetősége.

Reméljük, az ide látogató gyerekek és szüleik megismerhették intézményünket, az itt folyó munkát, és érezhették, hogy a mi gimnáziumunkban valóban igaz, hogy „A gyermek – érték!”.

Szidey Szilvia tanárnő

GALÉRIA