Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Olvasóvá nevelés a 4.a osztályban

„Az olvasás segít élni, életben maradni, növeli az empátiát, a másik ember és a világ megértését.” (Vekerdy Tamás)

Az olvasóvá nevelést szem előtt tartva már az előző tanévben kialakítottunk osztálytermünkben egy mesesarkot, ahol az „osztálykönyvtárnak” is biztosítottunk helyet. Célom a tanulók egyéni érdeklődésének kielégítése, valamint a szabadidő örömteli, élményszerű olvasnivalóval való ellátása volt.

Az osztálykönyvtárunkba a könyveket a helyi Arany János Városi Könyvtárból kölcsönözzük. Ági néni már az első alkalommal nagyon kedvesen fogadta az osztályt és lelkesen segítette tanulóinkat a számukra megfelelő könyv kiválasztásában.

A kikölcsönzött könyveket „saját osztálykönyvtárunkban” tartjuk, rendszeresen cseréljük, frissítjük. Szeretünk a könyvtárba járni. Nagyon jó érzés, amikor látom, hogy a gyerekek előveszik a könyveket szünetekben, délután a napköziben, tanulás után bármikor… és olvasnak.

Az olyan ember, aki könyvet olvas, soha sincs egyedül. „ (Carlo Goldoni)

Csányiné Szabó Annamária

GALÉRIA