Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Pályaorientációs nap

2022.november 14-én Pályaorientációs napot tartott iskolánk felső tagozata. Tanulóink változatos és izgalmas programokon keresztül nyerhettek betekintést különböző szakmák rejtelmeibe. Csernai Tímea, iskolánk pszichológusa ezúttal a méhészetet mutatta be. Duli Annamária, gimnáziumunk angol tanára, a tűzzománc ékszerek készítésének menetét ismertette, Garai Gabriella elsősorban a lányokat varázsolta el műkörömkészítési technikákkal. Látogatást tett nálunk a Vöröskereszt helyi képviseletében Orvos Anetta és munkatársa, akik többek között az újraélesztést, a stabil oldalfekvést, a Heimlich-fogást és egyéb nagyon fontos, életmentő technikákat mutattak be a tanulóinknak. A Kisújszállási Rendőrkapitányság képviseletében Fekete András rendőr főtörzszászlós és kollégái tartottak egy kis bemutatót iskolánk udvarán.

Rendezvényünk elérte célját, a gyerekek testközelből is megtapasztalhatták az egyes szakmákhoz kapcsolódó tevékenységeket és a sokszínű programok által, tovább bővültek ismereteik.

Simonné Nánási Renáta, igazgatóhelyettes

GALÉRIA