Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Pályaorientációs nap

November 13-án tartottuk a Pályaorientációs napunkat, ahol iskolánk felső tagozatos tanulói tartalmas programokon vehettek részt. A nagyobbak kilátogattak a Borsodi Műhelybe, ahol a fémmegmunkálási technikák mellett, a tanműhelyben folyó oktatást is megtekinthették. A KIS-ÚJ-LAP Kft. jóvoltából a tanulók betekintést nyerhettek a cégnél folyó széleskörű munkába, különböző nyomdai eljárásokkal, nyomdagépekkel és az ezekhez kapcsolódó modern technikai eszközökkel is megismerkedhettek.
Iskolánk diákjai betekintést kaptak a méhészet mellett a keramikus mesterség rejtelmeibe is. A körmös szakma a lányok érdeklődését keltette fel különösen. A gyönyörű tűzzománc ékszerek és képek illetve azok elkészítése mindenkit lenyűgözött. A Magyar Vöröskereszt szakemberei fontos és életmentő technikákat tanítottak meg a tanulóinknak, akik a foglalkozás során a gyakorlatban is megtanulták a segélyhívás módját, a segítségnyújtás lépéseit. A mellkas-kompressziót pedig igazi újraélesztő babán is gyakorolhatták. Nagyon népszerű volt a gyerekek körében a Kisújszállási Rendőrőrs két munkatársának bemutatója, ahol a gyerekek megismerkedtek a rendőrök felszereléseivel és a nyomozó táska tartalmával. A látványos beszámolóban ismereteket szerezhettek arról, mit is csinál a nyomozó valójában egy betörés helyszínén, hogyan tárja fel az adott bűncselekmény részleteit.
A látottak és hallottak alapján eredményes és sikeres témanapot tudhatunk magunk mögött.
 
Simonné Nánási Renáta igazgatóhelyettes

GALÉRIA