Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz

Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz

 tartja a régi mondás, s mennyire igaz! Minden nyelvhez tartozik egy nép és a néphez kultúra is.

Iskolánk az idei tanévben is részt vett a Nagykun Baptista Oktatási Központ Illéssy Sándor Szakgimnázium és Szakközépiskola Tagintézménye által rendezett regionális idegen nyelvi versmondó versenyen. Városunkból, illetve a környező településekről érkező általános iskolás tanulók igen nagy létszámban jelentek meg. A megnyitó ünnepségen Toldi Attila igazgató úr köszöntötte a megjelenteket, ismertette a verseny menetét, valamint bemutatta a zsűri tagjait. A nagy érdeklődésre való tekintettel, mind az alsó, mind a felső tagozatos gyerekek versenye külön tanteremben zajlott. Az eredményhirdetést megelőzően a verseny házigazdái megvendégelték a diákokat és felkészítő tanáraikat a cukrásztanulók által készített aprósüteményekkel, melyek nagy sikert arattak a gyerekek és felnőttek körében egyaránt. A záróünnepségen a zsűri elnöke évfolyamonként díjazta a versmondókat, ahol ajándékcsomagot és emléklapot vehettek át.

Iskolánk tanulói közül a következő tanulók értek el helyezést:

Angol nyelv

-          Szidey Richárd István 5.c  III. hely    felkészítő tanár: Szécsi Tímea

-          Kovács Ágnes 6.a   Különdíj               felkészítő tanár: Szalainé Varga Dóra

-          Czifra Zsombor  6.b III. hely              felkészítő tanár: Szalainé Varga Dóra

Német nyelv

-          Budai Bence 3.a II. hely        felkészítő tanár: Fodorné Soós Éva

-          - Kozma Laura 3.a  III. hely  felkészítő tanár: Fodorné Soós Éva

-          Egyed Adrienn 5.a  III. hely  felkészítő tanár: Fodorné Soós Éva

 

A versenyre a gyerekek lelkesen és kitartóan készültek. Megtapasztalták az idegennyelven írt irodalmi művek szépségét és bátran kiállva szavalták akár a német, akár az angol gyermekirodalom egy-egy gyöngyszemét.

Hálásan köszönjük a felkészítő tanárok munkáját, akik naponta személyes példamutatásukkal motiválják a gyerekeket az idegennyelv elsajátítására.

Eredményeikhez gratulálunk, további sikeres versenyzést kívánunk!

Földesné Keresztes Mariann

GALÉRIA