Üdvözöljük iskolánk weboldalán

András-napi bál

 András-napi bál

2017. november 30-án, András napján egy fergeteges bállal zártuk a mulatságok időszakát. Az idei András-napi bál első részében a gyerekek műsora kapott helyet, a második részben a táncház, a harmadikban pedig a közös adventi gyertyagyújtásra került sor. Tanítványaink az előzetes gyűjtőmunka során számos ismeretet szereztek az András-naphoz kapcsolódó párválasztó, illetve időjósló szokásokat illetően, megismerkedtek az adventi angyalok mesés történetével. A közös gyertyagyújtást követően együtt énekelhettük az ovi-kórussal a legkedvesebb téli dalokat. A program végén jólesett az „András-pogácsa” és a frissítő tea. Örültünk, hogy több szülő is megtisztelte rendezvényünket!

 

Ezzel iskolánkban is elkezdődött az Advent, a karácsonyi készülődés időszaka.

 

 

 

Tisztítsa meg lelkünk

az ünnep várása,

a frissen hullott hó,

a karácsony varázsa…

 

Adventnek idején

győzzön a szeretet,

tegyük boldogabbá,

aki velünk lehet…

 

GALÉRIA