Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Kossuthos vers- és mesemondók sikerei a nemzetközi versenyen

Iskolánk diákjai hagyományosan nevezni szoktak az Ausztriai Magyartanárok Egyesülete által szervezett AMAPED Mesemondó- és szavalóversenyen. A megmérettetésen nemcsak hazai, hanem a Kárpát-medencében élő diákok mérhették össze tudásukat. A járványhelyzet miatt idén online formában zajló versenyen iskolánk három tanulója is kiemelkedő eredményt ért el. A 4.c osztályos Nagy Hanna Bíborka Az oláh leány című mesével indult, s harmadik helyezést ért el. Felkészítő tanára Zsolnainé Szilágyi Zita volt. Gimnazistáink közül ketten is felállhatnak a képzeletbeli, virtuális dobogóra. A magyarországi gimnazisták vagy idősebb versmondók kategóriájában a 9.g osztályos Czeglédi Zétény János első, míg osztálytársa, Molnár Vanda második helyezést ért el Grecsó Krisztián, illetve Kisfaludy Atala egy-egy költeményével. Felkészítőjük Csordás-Tán Eszter volt.

Mindhárom diákunknak gratulálunk a szép eredményhez, s további sikereket kívánunk!

 

Radics Zoltán igazgató

GALÉRIA